Євген Нікіфоров
З проєкту “Про монументи республіки”
2014 — триває

Практика фотографа присвячена відображенню сутнісного характер місця в перехідному стані, під впливом часу, економічних, соціальних та природних факторів. Міста та села України постають "полем битви" ідеологічних зіткнень та зоною проявлення невидимих напружень, що існують у суспільстві. Понад 6 років Нікіфоров працює над архівом декомунізованих радянських об’єктів. Фотограф фіксує не лише зниклі пам’ятники, але й вигадливі способи їхнього підлаштування до нових ідей та потреб. Зрештою, проєкт проблематизує “подвійне дно” офіційної політики пам’яті та звертає увагу на відсутність цивілізованих механізмів роботи з минулим.

Пам’ятник Миколі Щорсу, Київ, 2016. Протягом трьох років кінну статую загальною висотою 13,8 метрів з усіх боків було закрито тканиною у національних кольорах. У 2020 році тканина зникла.
Пустий постамент пам’ятника Леніну у Запоріжжі, 2016. Скульптурна група була демонтована протягом декількох днів у березні 2016 року. Згодом пустий постамент було обклеєно кольоровою плівкою
Одеса, 2016. Пам'ятник Леніну, облитий червоною фарбою і згодом перевезений до парку радянських скульптур.
Шабо, 2016. Пам'ятник Леніну з відірваною верхньою частиною корпусу та пофарбований золотою фарбою. Постамент пофарбовано у кольори національного прапору України.