Німецьке слово “брюдершафт” відоме у світі, в першу чергу, своєю застільною конотацією — ми п’ємо “на брудершафт” з наміром стати ближчими друзями. Художник Вова Воротньов запропонував його як назву для мистецького проєкту. Це слово проблематизує символічний та політичний спадок акту Возз’єднання Німеччини, якому сьогодні виповнюється 30 років. У рамках мистецького проєкту ми повертаємо цьому слову його правильну транскрипцію (“брю” замість “бру”) та пропонуємо українським художницям і художникам поміркувати на поняттям єдності в різних вимірах: політичному та історичному, суспільному та культурному, інтимному та поетичному. Про значення єдності для країн(и) і глобальної спільноти — але також для окремої людини та її особистого світогляду.

Для України ці теми є особливо релевантними. Досвід шести років війни на сході, окупації державних територій та ув’язнення громадян не передбачає простих відповідей на питання про ідентичність, можливі сценарії об'єднання та його наслідки, а також про спільну ідею для майбутнього країни. Та чи є вони вирішеними остаточно в самій Німеччини через 30 років після ключового дня її новітньої історії? Й чи не виникли за цей час нові, чи не більш складні й неоднозначні питання, які спонукають шукати відповідей за межами власного історичного досвіду?

Роботи художників та художниць розміщуються в публічному просторі медійних та рекламних платформах, в соціальних мережах та за допомогою нативної реклами та інфлюенсерів — у тих сегментах публічного та віртуального простору, де найширша аудиторія щоденно отримує інтенсивну візуальну інформацію.