Ніколай Карабінович
Ланцюг 2020

В пошуках відомостей про події, що відбувалися в Україні в 1990-му році, художник звернувся до історії “Української хвилі” — безпрецедентної для свого часу, але нині дещо призабутої акції.
У неділю 21 січня 1990 року між Києвом та Львовом простягнувся «живий ланцюг»: мільйони людей взялися за руки, з'єднавши числені міста і села у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР.
За взірець організатори з Народного руху України мали «Балтійський шлях»: у 1989 році мешканці трьох прибалтійських країн об’єднали своїми тілами Ригу, Вільнюс і Таллінн.
“Українська хвиля” була однією із наймасштабніших у світовій історії та стала важливим символічним кроком до здобуття Україною державної незалежності за півроку.
За ініціативи Карабіновича, коло творців історичного “ланцюга” знову зібралися разом аби відтворити образ заключних “ланок”.

Усі шановані учасники фотосесії згідно Закону України мають статус «Борець за незалежність України у ХХ сторіччі».

Шутов Ілля – юрист, один із засновників Народного Руху України, учасник бойових дій

Галаджій (Ревіна) Олена – редакторка, заступник директора Комунікативної медіагрупи Drinks+

Степаненко Валерій – ІТ-менеджер, магістр ділового адміністрування, гід-перекладач, блогер

Заєць Іван – економіст-математик, народний депутат України 1, 2 ,3, 4 та 6 скликань Верховної Ради України, один із засновників Народного Руху України, політичний аналітик, експерт

Кулинич Віктор – інженер-геолог, магістр державного управління, один із засновників Народного Руху України, голова Ради старійшин Народного Руху України

Поровський Микола — полковник ЗСУ (у відставці), народний депутат України 1, 2 та 4 скликань Верховної Ради України., один із засновників Народного Руху України, член Національної спілки письменників України, учасник бойових дій у зоні АТО (ООС).